Sobota, 7. srpna 2021 – Dnes dopoledne vyjel hasičský odřad na pomoc oblastem zasaženým rozsáhlými požáry v Řecku. Do pomoci se zapojila také jihomoravská technika a hasiči. 

Řecko již několik dní bojuje s rozsáhlými požáry lesních porostů. Situace je vážná a Řecko proto požádalo další země o pomoc.

Hasičský záchranný sbor ČR obdržel žádost o pomoc v pátek 6. srpna 2021 dopoledne. Dnes z Podivína vyjel již připravený odřad hasičů a hasičské techniky.

Z celkového počtu 36 hasičů a 15 vozidel je 8 příslušníků HZS Jihomoravského kraje. Konkrétně jde o 3 hasiče z územního odboru Brno-město, 2 z odboru Brno-venkov, 2 z Vyškovska a 1 z Hodonínska. Na pomoc náš sbor vyslal 2 cisterny a 1 dopravní automobil.

Poděkovat hasičům za jejich nasazení a popřát šťastnou cestu přijel osobně ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek i ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán.

Náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Petr Ošlejšek přečetl rozkaz generálního ředitele a odřad krátce před 11. hodinou vyrazil na dálnici D2 a dále směr Řecko. Předpokládaná doba nasazení je do 10 dnů.

Váš komentář