Akce La Boujeau: Večer se šansonem je připravena již na tento čtvrtek 12. srpna od 19:00 v jeskyni Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Největší prostoru jeskyně Jindřichův sál s výbornou akustikou rozezní francouzské šansony kořeněné swingem v podání zpěvačky Ivy Kevešové Stáncové a hudebního seskupení La Boujeau. 

Vstupenky si lze koupit předem přes web Správy jeskyní ČR www.caves.cz či před akcí v pokladně jeskyně.

Houslista Jaroslav Svěcený je hlavním tahounem celé série koncertů KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO 2021 ve třech moravských jeskyních.  Do Výpustku se jeskyně, se Svěcený  vrátí s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou Volencovou v pondělí 16. srpna a pak ještě znovu v sobotu 4. září v 19:00 s programem Na Vivaldiho! Doprovodí je komorní orchestr Virtuosi Pragenses.

„V tomto případě doporučujeme teplé oblečení, v jeskyni je stálá teplota kolem 8 stupňů,“ upozorňuje ředitel Správy jeskyní ČR Lubomír Přibyl.

Galakoncert pro dva ve třech – s klavíristkou Lucií Tóth a mluveným slovem i flétnou Zdeňky Žádníkové Volencové – je naplánován ve středu 18. srpna u mikulovské jeskyně Na Turoldu. Tamtéž k jeskyni pod Pálavou se v neděli 22. srpna přesune program Svěceného a akordeonistů Ladislava Horáka a Martina Šulce Ve znamení argentinského tanga.

Odkazy-prokliky na nákup vstupenek na koncerty Svěceného jsou na webech www.caves.cz a colosseumticket.cz, o hudebníkovi si lze přečíst více na www.sveceny.cz.

Všechny koncerty jsou připraveny v rámci Mezinárodního roku jeskyní a krasu – International Year of Caves and Karst (IYCK) do něhož vstupuje Správa jeskyní České republiky (SJ ČR) s mottem „Pečujeme o jeskyně, abyste je mohli poznávat, porozumět jim a společně s námi chránit“.

Pro informace o aktuálním dění je dobré průběžně sledovat web SJ ČR www.caves.cz i sociální sítě facebook.com/jeskynecr a instagram.com/jeskynecr. Vlastní oficiální prezentace na facebooku, označené logem, má i všech 14 zpřístupněných jeskyní. O mezinárodním roku jeskyní více na www.iyck2021.org.

Váš komentář