Přibližně tři měsíce budou trvat opravy sportovního hřiště Očovská na sídlišti Jihovýchod. Sportoviště, které využívají především žáci blízké základní školy a veřejnost z okolí, čeká kompletní rekonstrukce povrchu a oplocení, výměna vybavení, zpevnění ploch i doplnění mobiliáře. Stavební práce za zhruba tři a půl milionu budou hotovy do začátku nového školního roku.

Hřiště se nachází v otevřeném prostoru v blízkosti Základní školy Očovská uvnitř panelové zástavby sídliště Jihovýchod. Má rozměry 27 krát 44 metrů a celé je ohraničené vysokým drátěným plotem. „Sportovci využívali hřiště především pro basketbal či házenou, ale za dlouhá léta fungování si areál zaslouží celkovou opravu,“ přiblížila důvody oprav hřiště Eva Tomčalová z odboru investic a údržby městského úřadu. Opravy se dočká poškozený povrch sportoviště, vyměněno bude oplocení areálu a doplněno bude i jeho vybavení.

Sportoviště bude opatřeno novým šest metrů vysokým oplocením s kovovými výplněmi a na stávajícím povrchu, z něhož bude odstraněna poškozená pryžová vrstva, vznikne nový mrazuvzdorný povrch. Před hlavní brankou dojde k úpravě a rozšíření zpevněné plochy, která bude osazena dvěma parkovými lavicemi, stojanem na kola, odpadkovým košem a prosklenou vitrínou. Hřiště čeká i nové vybavení. Stávající desky s obručemi na košíkovou i branky na házenou budou demontovány a nahradí je nové.

Stavební práce vyjdou město na 3,525 milionu korun včetně DPH a budou hotovy do konce letních prázdnin.