Hokejisté A týmu SHKM Hodonín mají za sebou neuvěřitelnou sezónu. Premiéra v krajské lize jim vyšla nad očekávání dobře a na konci se tak oprávněně radovali z vítězného poháru. Za jejich píli a nadšení, s nímž do každého zápasu vstupovali, jim v pondělí 13. května poděkovalo i vedení města Hodonína.

Příjemná atmosféra provázela setkání hokejistů A týmu SHKM Hodonín s vedením města Hodonína v obřadní síni radnice. Ačkoliv do krajské ligy vstupovali hráči z pozice nováčků soutěže, brzy ukázali, že soupeřům rozhodně nedají nic zadarmo. „Patří jim samozřejmě velký dík nejenom za nás, ale troufám si říct za drtivou většinu občanů Hodonína. Dosáhli krásného úspěchu, hned v první sezóně vyhráli, takže si nasadili laťku opravdu vysoko. Myslím, že tady znovu probudili hokejového ducha, který tady řádil po revoluci, než se zimního stadionu stala tržnice tak, jak si to pamatuji já. Na několika zápasech jsem byl a ta atmosféra tam byla cítit. Moc jim to přeji a gratuluji,“ řekl k úspěchu týmu starosta Libor Střecha.

Úspěchy slavilo mužstvo již v přípravných zápasech a štěstěna je provázela i v úvodu mistrovské části. Po několika smolných utkáních na přelomu října a listopadu ukázali, kdo bude mít v soutěži navrch a vítězná sérii jednadvaceti výher jim otevřela brány play off. „Když to vezmu od začátku sezóny, ten nástup je nejtěžší. Měli jsme nový tým, dávali jsme se dohromady, ale lámat se to začalo až v play off. Tady už jsme hráli o něco, došly ty nejtěžší zápasy a dá se říct, že asi ta série s Uherským Ostrohem byla nejtěžší,“ zhodnotil kapitán týmu Zdeněk Kučera. 

Zejména fanoušci pak ocenili atmosféru, která každé utkání provázela. A také právě kvůli nim se snažili hokejisté odevzdat na ledě maximální výkony. „Podpora fanoušků byla obrovská, hlavně v play off, kdy už o něco šlo. Tam to bylo hodně poznat, kdy se ti lidi vrátili na stadion a byla to paráda,“ dodává zkušený kapitán.

Přestože přesné složení týmu pro nadcházející sezónu ještě není definitivní, rádi by pokračovali v podobné sestavě jako dosud. Samozřejmostí je pak doplnění soupisky o několik juniorů, kteří by tak po boku starších kolegů mohli sbírat cenné zkušenosti.