Ke svému závěru se blíží výměna osvětlení haly stolního tenisu. Ta je součástí víceúčelové sportovní haly v Lipové aleji a své zázemí zde má úspěšný stolně-tenisový klub SKST Hodonín.

Nová svítidla v hale stolního tenisu

Rekonstrukce spočívala v demontáži stávajících zářivkových svítidel a v osazení 150 kusy nových LED osvětlovacích těles. Instalovaná svítidla zamezují stroboskopickému efektu a jsou v provedení tzv. Flicker free. To eliminuje viditelné blikání a míhání světla, které v případě stolních tenistů vyvolávalo při hře zdání, že se pingpongový míček seká a mizí. Nová světla tak zlepší komfort nejen pro diváky, ale především pro samotné hráče.

Svítidla jsou přichycena na nový lištový rozvod, který je uchycen na stávající podpěry. Součástí prací je také instalace nového rozvaděče UPS a posílení stávajícího. Původní kabeláž k osvětlovacím tělesům a podpěry k jejich lištovému systému zůstaly ponechány.

Práce na výměně osvětlení se uskutečnily podle plánovaného harmonogramu a prováděla je firma Korelis, s.r.o. Jejich celkové náklady dosáhly částky 948 292 Kč,