Více než pět let využívá město Hodonín modul pro hlášení závad ZmapujTo.cz a od občanů přijalo na osm set oznámení a podnětů.

ZmapujTo

Občané mohou přes webové rozhraní nebo prostřednictvím aplikace v mobilu nebo tabletu hlásit závady či problémy, ale i podněty, na které narazí v přírodě či ve městech, a to dokonce po celé republice. Hlášení s fotografií závady se tak dostává přímo k odpovědné osobě, která může rychle sjednat nápravu.

Používání modulu je jednoduché a rychlé. Lze použít jak počítač, tak mobilní zařízení s připojením k internetové síti. Občan pořídí fotografii, která znázorňuje místo nebo situaci, kterou chce nahlásit, na mapě určí její místo a vybere typ závady. V dalším kroku pak hlášení odešle i s případným komentářem. Závadu lze oznámit také anonymně. Hlášení se dostane přímo k osobě, která v daném městě agendu spravuje, a ta zajistí sjednání nápravy.

Do projektu ZmapujTo.cz je zapojeno přes 2700 subjektů z celé republiky. Jenom v Hodoníně od května 2015 do současnosti občané nahlásili 776 podnětů, z nichž bylo vyřešeno 95 procent. Za první pololetí letošního roku občané prostřednictvím aplikace podali 127 podnětů. Nejčastěji se jedná o hlášení spadlých větví po bouřkách, péči o zeleň, nefunkční veřejné osvětlení, závady na komunikacích, černé skládky, odstavené autovraky a podobně.

K modulu ZmapujTo.cz se můžete přihlásit přímo z webové stránky https://www.zmapujto.cz/ nebo z webových stránek města.