Tradiční festival Vinaři na hradišti konající se v ikonickém prostoru Slovanského hradiště v Mikulčicích dostává letos podobu multižánrové akce propojující dobré víno a jídlo s řadou folklórních a hudebních vystoupení na dvojici scén. Přichystán je také zábavný program pro děti, a tak zde odpoledne i večer může strávit celá rodina. Letošní ročník startuje v pravé poledne 13. července 2019.

Mikulčice, 17. června 2019 – Letošní ročník již tradičního festivalu Vinaři na hradišti proběhne v prostorách Slovanského hradiště v Mikulčicích v sobotu 13. července 2019 od 12 hodin. Letos dostává akce podobu plnokrevného multižánrového dne určeného pro všechny generace návštěvníků, od těch nejmladších, kteří se budou moci zúčastnit zábavné soutěžní hry Užij si prázdniny probíhající na různých místech Slovanského hradiště, po ty starší až nejstarší, kteří určitě ocení možnost ochutnat produkci celkem 18 vinařů z Čech a Moravy, Chorvatska, Maďarska, Slovenska a Slovinska. V programu nechybí ani gastronomický show či sraz veteránů, to vše přímo v prostoru mikulčického Slovanského hradiště, kudy kráčela historie, a které nabízí nepřekonatelný genius loci.

Mažoretky i skvělá muzika skupiny Naděje či Petra Bendeho a Bandu

Zásadní změnou oproti loňským ročníkům je rozšíření zábavného a kulturního programu, který bude letos probíhat hned na dvojici scén, přičemž se vystoupení na obou budou pravidelně střídat. Návštěvníci se tak rozhodně nemusí být dlouhých prostojů a hluchých míst. Festival nabídne mix řady různých stylů, každý si zde může najít to své. Kromě dětí ze ZUŠ Mikulčice či mažoretek ze skupiny Neonky, vystoupí duo Pavla Burešová a Pavel Prčík, nebo třeba Mikulečtí mužáci a jejich hosté nebo taneční skupiny Black and White. O závěr celého programu se pak postará cimbálová hudba Slovácko se svou tradiční jihomoravskou besedou, která bude končit až s ranním rozbřeskem.

Po loňském úspěchu se i letos vrací jako hlavní hvězda programu multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel Petr Bende se svou skupinou Band. Tentokráte je na cimbál doprovodí Michal Grombiřík. Jejich vystoupení začíná na velké scéně v 19:30. Od 15 hodin pak návštěvníkům předvedou své umění hudebníci ze skupiny Naděje.

Součástí programu bude také sraz veteránů, který se uskuteční v průběhu odpoledne přímo na parkovišti v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Vstupenky na festival lze zakoupit v předprodeji za 350 Kč, na místě pak za 450 Kč.