Putovní letní kulturní festival Hrady CZ hlásí návrat k normálnímu životu a letos se jeho šestnáctý ročník v odlehčené verzi Hrady CZ Light představí v prostředí malebných hradů jednou na Moravě a podruhé v Čechách na konci léta.

Letošní Hrady CZ odstartují v pátek a sobotu 20. a 21. srpna v Hradci nad Moravicí a prázdniny uzavřou o víkendu 27. a 28. srpna na Bezdězu. Návštěvníci se mohou těšit na špičku tuzemské hudební scény v čele s kapelami a interprety, jako jsou Divokej BillRybičky 48Tomáš KlusMiraiMig 21No NamePokáč nebo Visací zámek. Návštěvy hradů Hradec nad Moravicí a Bezděz budou v rámci vstupenky zdarma. Do 30. června je možné zakoupit vstupenky na Hrady CZ Light v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Na obou hradních zastávkách bude dále možné zhlédnout koncerty skupin a interpretů Xindl XUDGSupport Lesbiens a Sebastian. Organizátoři se festivalem Hrady CZ Light snaží vyjít vstříc všem fanouškům, kteří měli na oblíbenou hradní šňůru namířeno již loňský rok, kdy však musel být festival kvůli pandemii zrušen. Rozsah festivalu koncipovaný do dvou zastávek zcela odpovídá aktuálním opatřením.

„Program jsme se snažili zachovat co nejpodobnější loňskému. Lokality jsme vybrali tak, aby byly z hlediska Čech i Moravy spádové a aby jejich areály nabízely vhodný terén pro dodržování aktuálně platných hygienických opatření,“ upřesňuje spoluorganizátor Michal Šesták. Hrady CZ Light se odehrají v návštěvníkům důvěrně známých areálech nabízejících výhled na památky Hradec nad Moravicí a Bezděz. V případě Hradce nad Moravicí je to louka v podhradí a na Bezdězu pak areál za obcí s výhledem na gotický hrad.

Festivalové koncerty se letos odehrají vždy na jednom pódiu, chybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek. Podle aktuálních opatření se budou moci lidé při vstupu na festival prokázat jakýmkoli negativním testem nebo čestným prohlášením, potvrzením o prodělané nemoci či potvrzením o ukončeném očkování nejméně čtrnáct dní starém. V areálech festivalu, které budou dle předpokladů rozdělené na dva sektory, pak bude platit dodržování obecných hygienických pravidel. Sektory si lze při nákupu vstupenek zvolit, organizátoři festivalu proto vyzývají návštěvníky, aby si jejich výběr pohlídali, obzvláště pak ty, kteří míří na festival s rodinami či přáteli. „Pokud však ve vládním opatření platném v termínu akce tato povinnost nebude, sektorové řešení se samozřejmě zruší,“ dodává organizátor Viktor Souček.

Festival Hrady CZ Light si i nadále udržuje vysoký komfort ubytování, návštěvníci mohou za úplatu opět využít VIP kemp plus v ceně s postaveným stanem pro dvě osoby vybaveným karimatkami a spacáky. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Lístky na festival Hrady CZ Light lze zakoupit v síti Ticketstream. Lístek na pátek lze do 30. června zakoupit za zvýhodněnou cenu 640 korun, na sobotu 720 korun, permanentku na oba dny pak za 990 korun. Na místě bude vstupné stát 800 korun na pátek, 900 korun na sobotu a permanentka 1 450 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny lze aktuálně pořídit za 550 korun na osobu, ve VIP kempech plus za 1 100 korun, na místě pak za 700 a 1 250 korun. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP kemp do 30. června za 1 550 korun nebo permanentka + VIP kemp plus za 2 100 korun, na místě pak za 1 850 korun s VIP kempem a 2 400 korun s VIP kempem plus. O něco dražší zvýhodněné vstupenky se pak budou prodávat v další předprodejové vlně do 30. července. Součástí ceny všech vstupenek v předprodeji je i pojištění proti koronaviru. Ještě stále je možné si vyměnit poukazy, které návštěvníci obdrželi jako náhradu za loňský zrušený festival Hrady CZ.

Váš komentář