Vyhlašujeme duben měsícem Rulandského modrého – nejzastoupenější červené odrůdy (spolu s Merlotem) v letošním Salonu vín. Na všechny Rulandské modré získáte v našem e-shopu slevu -10 %. Navíc pořád platí akce – vývrtka při objednávce od 5000 Kč. Dále každá objednávka vín od 2500 Kč postupuje do slosování o karton vína každý měsíc. Navíc na konci roku vylosujeme hlavní výhru – všech 100 láhví zlaté kolekce Salonu vín!

Rulandské modré, nebo také Pinot Noir, příp. Modrý Pinot pochází z Francie, jedná se pravděpodobně o náhodného křížence ‘Mlynářka’ × ‘Tramín’ nebo pupenovou mutaci v rámci skupiny odrůd Pinot.

Vína z Rulandského modrého mívají světle rubínovou až cihlově červenou barvu se zlatavým okrajem kolem stěn poháru. Jejich vůně i plnost vyniká zejména po několikaletém dozrávání, kdy připomíná vůni kůže, kouře, jahod a sušených švestek. Kyseliny i méně zastoupené třísloviny jsou jemné. Na kvalitě i jakosti získává Rulandské modré zráním v lahvích i sudech. Vhodně doplňuje pečená masa, pernatou zvěřinu, sýry s bílou plísní, pokrmy z hub nebo hořkou čokoládu.
Akční nabídka Rulandských modrých se zlatou medailí Salonu vín 2021 v dubnu

Rulandské modré / Pinot noir výběr z hroznů 2015 Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Rulandské modré / Pinot noir výběr z hroznů 2018 Vinné sklepy U Jeňoura/Jan Ivičič

Rulandské modré / Pinot noir výběr z hroznů 2017 Vinařství Mezi Sklepy/Libor Pavka

Rulandské modré / Pinot noir české zemské víno 2018 Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Rulandské modré / Pinot noir české zemské víno 2018 SALABKA Praha

Rulandské modré / Pinot noir výběr z hroznů 2016 Ing. Petr Bíza

Rulandské modré / Pinot noir výběr z hroznů 2018 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.

Váš komentář