Policisté zjistili tisíce přestupků. 

V rámci opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu proběhla v minulém týdnu na území celé České republiky dopravně bezpečnostní a preventivní akce, která byla zaměřená na chování cyklistů a řidičů. Do akce bylo nasazeno téměř 2500 dopravních policistů a kriminalistů, kteří zkontrolovali v průběhu týdne více než 15 tisíc vozidel a cyklistů. V rámci těchto kontrol odhalili policisté téměř 3000 přestupků.

Mezi nejčastější přestupky řidičů patřilo, že vyrazili bez řidičského průkazu, porušili rychlostní limity, neměli v pořádku technický stav vozidel či se během jízdy nepřipoutali bezpečnostním pásem.

Při akci se také policisté setkali nejčastěji s tím, že cyklisté neměli povinnou výbavu jízdního kola v pořádku. Většina kontrolovaných cyklistů odjížděla pouze s výtkou, nicméně 320 z nich porušilo předpisy.

Alkohol nepatří ani za řídítka kola nepatří! Trestem může být pokuta od 2 500,- až 20 000,-Kč. V případě, že je cyklista silně opilý a přivodil si požitím návykové látky stav vylučující způsobilost k jízdě, pak může být pokuta mnohem vyšší – od 25 000,-Kč až do 50 000,-Kč.

Jízda bez ŘP – 547

Rychlost – 543

Technický stav – 450

Bezpečnostní pásy – 370

Telefon – 229

Alkohol přestupek – 83

Alkohol TČ – 10

Váš komentář