Peloton cyklistů pod vedením cyklistické legendy Josefem Zimovčákem přijede v sobotu 13. června po deváté hodině ranní do Hodonína. Tradiční cyklotour Na kole dětem pomáhá vybírat peníze na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí. Akci pravidelně podporuje i město Hodonín. Za deset let trvání projektu organizátoři vybrali pro děti kolem 12 milionů korun.

Cyklisté

Začátek úvodní etapy startuje 11. června v Hlučíně, závěr trasy dlouhé 1138 kilometrů je plánován v Lanškrouně. Po odstartování 3. etapy v Bzenci peloton cyklistů přijede v sobotu 13. června krátce po deváté hodině ranní do Hodonína. Po krátké zastávce na Masarykově náměstí budou cyklisté pokračovat na 130 kilometrů dlouhé trase do Ivančic.

Letos se cyklotour koná již po jedenácté a kvůli koronaviru bude její průběh poněkud jiný, než tomu bylo v minulosti. Peloton bude menší, tvořený pouze partnery a sponzory. „Aby zůstal duch pomoci naplněn, každý může sednout na kolo sám, nebo v menší skupině, ujet nějakou trasu, nejlépe blízko svého bydliště a poslat finanční částku ve výši ujetých kilometrů na účet NF Na kole dětem,“ objasnila možnou pomoc koordinátorka cyklojízdy Martina Střížová. Vybrané peníze poslouží onkologicky nemocným dětem na úhradu rekondičních pobytů.

Akci podporuje dlouhodobě i město Hodonín. Zastupitelé města schválili v květnu letošního roku finanční dar nadaci na příštích pět let v celkové výši 150 tisíc korun. Stejnou částkou ve výši 30 tisíc korun za rok podpořilo město nadaci i v uplynulých třech letech.