Trpíte chronickým onemocněním diabetes mellitus 2. typu a potřebujete prohloubit znalosti o své léčbě, osvojit si režimová opatření a v neposlední řadě zlepšit svůj zdravotní stav? Pak využijte program podpory pro chronicky nemocné diabetiky 2. typu, se kterými i letos přichází Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Svým chronicky nemocným pojištěncům přispíváme na jejich aktivity v rámci edukačních pobytů. Edukačně-motivační pobyty jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti a různými nadacemi.

Program je určen všem dospělým pacientům s diabetem 2. typu, nejlépe v produktivním věku, a alespoň 5 let od stanovení diagnózy (není však podmínkou). Během pobytu se zdravotním a vzdělávacím programem si klienti, kteří splní podmínky pro čerpání programu, prohloubí znalosti o své léčbě a osvojí si potřebná režimová opatření. Dozví se novinky z oblasti moderní terapie diabetu a naučí se zvládat své onemocnění během pracovního procesu, při sportu, nebo ve stresových situacích. Klienti ZP MV ČR mohou získat příspěvek až 2 000 Kč, který klientovi uhradí ZP MV ČR.

Součástí pobytu je také zdravotnické vyhodnocení efektu, měření bude probíhat před a po absolvování pobytu. Nejbližší termín edukačního pobytu je 30. 4. – 3. 5. 2022 v Luhačovicích.

Informace o pobytu a přihláška zde.

Více informací o podmínkách příspěvku naleznete zde.

Váš komentář