Vážení cestující,

od středy 3. 3. 2021 bude provoz regionálních autobusových linek IDS JMK omezen přibližně na rozsah podle jízdních řádů pro letní prázdniny. Omezeny budou i některé turistické spoje – např. linka 202 v nepracovní dny. Vyhledávač spojení bude aktualizován od úterý 2. 3. a postupně budou doplněny i jízdní řády na našem webu. Na zastávky nebudou měněné jízdní řády vylepovány. Vlakové linky až na drobné výjimky pojedou podle současných jízdních řádů. I nadále jsou mimo provoz noční regionální autobusové spoje a linka 211.

Na základě vládních nařízení (nařízení MZ ČR) musí cestující během cesty veřejnou dopravou nosit následující ochranné prostředky na ústa a nos.

Cestující nad 15 let
– respirátor třídy FFP2 nebo FPP3 nebo
– vládní nařízení sice umožňuje ve vozidlech a na nástupištích nošení takových ochranných prostředků, které splňují požadavky příslušných norem (např. FFP2, KN 95) včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % – toto splňují i nanoroušky, přesto ale cestujícím doporučujeme využívat respirátory. Předejdete tak konfliktům s dalšími cestujícími, policií nebo pověřenými osobami dopravců. Dokazování, že máte skutečně nanoroušku, není jednoduché.

Cestující ve věku 2-15 let
Cestující ve věku od 2 do 15 let nemusí mít respirátor. Musí však mít minimálně jednu chirurgickou roušku. Nelze využít domácí roušku.

Cestující do 2 let
Děti do dvou let nemusí mít žádnou ochrannou pomůcku dýchacích cest.
POZOR: Nelze využívat domácí roušky, šály, nákrčníky ani jiné podobné neoficiální pokrývky úst a nosu.

Děkujeme za pochopení.

Váš komentář