Česká obchodní inspekce zjistila na trhu výrobek, který může znamenat pro děti bezpečnostní riziko. Jedná se o dětskou mikinu s nápisem SHINE.

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou dětskou mikinu s dlouhými rukávy a kapucí. Výrobek je určen pro děti ve věku 6 – 7 let, vel. 122, černo-bílo-červené barvy s dlouhými rukávy a kapucí, která je opatřena funkční šňůrou s volnými konci pro stáhnutí kapuce. Výrobek je bez obalu a na přední straně má potisk SHINE.

Výrobek představuje pro děti nebezpečí. V případě utažení šňůr v oblasti hrdla může dojít k následnému uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Předmětný výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů dle ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.2.1).

Česká obchodní inspekce uložila hospodářskému subjektu ochranné opatření – okamžité stažení výrobků z trhu. Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří uvedený výrobek v provozovně prokazatelně zakoupili.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu, informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Informace o výrobku:

Název výrobku: Dětská mikina s nápisem SHINE
Značka: Grace
Typ / model: Velikost 122, 65% Bavlna, 35% Polyester
Identifikační údaje prodejce: Tuyen Pham Hong, IČ: 69076260 se sídlem Horní náměstí 19, 257 26, Divišov, prodávané v provozovně KiKo Express na adrese Jana Žižky 679/7, 357 51 Kynšperk nad Ohří
Země původu: Neznámý

 

 

Váš komentář