Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečný výrobek, který může znamenat zdravotní riziko pro děti. Jedná se o výrobek dětské bikiny značky Cygnus. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

Česká obchodní inspekce zjistila nabídku a prodej nebezpečného dětského oblečení. Jedná se o bikiny růžovo oranžovo zeleno modro bílé barvy, vybarvení v proužcích, které se skládají z horního a dolního dílu pro dítě ve věku 6 – 8 let, vel. 122/128. Horní díl bikin obsahuje elastické šňůrky, které se zavazují za krkem. Elastické šňůrky jsou zakončeny proti roztřepením uzly. Výrobek byl prodáván bez obalu.

Výrobek, vzhledem k přítomnosti šňůr sloužících k uvázání za krkem s volnými konci, představuje pro děti za běžných podmínek užití nebezpečí spočívající v možnosti utažení šňůr v oblasti hrdla a v následném uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů dle ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.1.1, čl. 3.2.1 a čl. 3.2.6).

Česká obchodní inspekce uložila hospodářskému subjektu ochranné opatření (ust. § 7 odst. 2 písm. g) zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků) ve formě okamžitého stažení těchto nebezpečných výrobků. Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí těchto nebezpečných výrobku od všech spotřebitelů, kteří uvedený výrobek prokazatelně zakoupili. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

 

Informace o výrobku:

 

Název výrobku:

 

 

Dětské bikiny

Značka: Cygnuc
Typ / model: Velikost 122/128, 80% Polyamid 20% Elastan
Identifikační údaje prodejce: HERVIS Sport a móda, s.r.o., IČ: 25607626, se sídlem Nákupní 389/1, 102 00, Praha 10 – Štěrboholy, zakoupeno v provozovně Kpt. Jaroše 375/31, 360 06, Karlovy Vary
Země původu: Čínská lidová republika (Made in China)

 

 

Váš komentář