20. březen byl Světovou dentální federací (FDI) vyhlášen Světovým dnem ústního zdraví. Cílem je každoročně v tento den připomínat význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o tom, jak zásadní roli hraje ústní hygiena při prevenci onemocnění dutiny ústní v každém věku. U nás je iniciativa podporována Českou stomatologickou komorou, Asociací dentálních hygienistek, Sdružením studentů stomatologie a dalšími organizacemi a projekty.

průzkumu společnosti Herbadent, založeného na odpovědích zubařů a dentálních hygienistek, vyplynulo, že podstatná část pacientů dělá při čištění zubů tu zásadní chybu, že si čistí zuby špatnou technikou a nevěnuje pozornost takzvaným predispozičním místům, tedy místům náchylným ke vzniku problému. Navíc se potvrdilo, že péče o zuby je stále ovlivněna řadou fám a předsudků. Nejčastější omyl rozšířený mezi pacienty se týká odstraňování zubního kamene. Lidé si myslí, že stačí pravidelná návštěva zubaře či zubní hygienistky a že sami nemusejí v tomto směru vynakládat žádné zvláštní úsilí.

Ujistěte se, že si zuby čistíte správně, a používejte mezizubní kartáček

Právě to, že lidé zaprvé používají špatnou techniku čištění a zadruhé nepoužívají mezizubní kartáček, označili zubaři a hygienistky za dvě nejčastější příčiny špatného zdraví zubů a dutiny ústní. Zároveň vyvracejí některé předsudky či omyly z nevědomosti, jako že elektrický zubní kartáček čistí vždy lépe než kartáček ruční, že když budu na kartáček tlačit, zuby se vyčistí dokonaleji a rychleji nebo že při krvácení dásní se mezizubní kartáček nemá používat. Apelují pak zejména na rodiče, aby naučili své děti správně si čistit zuby, a doporučují, aby dětem dali místo elektrického spíše ruční kartáček a dostatečně často jim ho měnili. A neměli by podceňovat ani vliv konzumace cukrů na kazivost zubů.

Zlepšujte se v péči o zuby, my vás podpoříme:

  • 1. dubna zahajujeme sezonní akci Zdravý úsměv. Zájemcům z řad klientů přispějeme až 250 Kč na nákup pomůcek pro dentální hygienu. Ale pozor, žádost lze v tomto případě podat pouze elektronicky, prostřednictvím portálu E-komunikace. Více informací zde.
  • Na Facebooku a Instagramu se již dnes můžete zapojit do naší soutěže na podporu ústní hygieny. Pro výherce máme připraveny balíčky v hodnotě tisíc, jeden a půl tisíce a dva tisíce korun, obsahující například ústní vody, zubní pasty, zubní kartáčky Elmex či Meridol apod. Na 14. dubna pak pro vás na Facebooku připravujeme živé vysílání s dentální hygienistkou Rozálií Němcovou. O podrobnostech vás budeme informovat s předstihem. Vysílání bude probíhat v otevřené skupině, takže ho může sledovat každý, kdo má zájem. Budete-li mít na Rozálii Němcovou dotazy, můžete je posílat předem přímo do skupiny.
  • Vyjednali jsme pro vás také možnost nakoupit si dentální hygienické pomůcky výhodně. Jedná se o speciální nabídku produktů, jako jsou zubní a mezizubní kartáčky, dentální nit, ústní sprcha, škrabka na jazyk, gel na dásně nebo ochranný vosk na rovnátka. Kompletní nabídku najdete zde. Slevy budou platné do konce března.

Váš komentář