Více než 260 účastníků z řad mládeže, 36 trenérů a asistentů – to je Yubasket camp 2019, který se v druhé polovině července koná v Kyjově. Jubilejní desátý ročník basketbalového kempu, který je největší basketbalovou akcí tohoto typu u nás, navštívil v pondělí 15. července 2019 hejtman Bohumil Šimek spolu se starostou Kyjova Františkem Luklem a Hodonína Liborem Střechou.

Jedná se o mezinárodní basketbalový kemp orientovaný na zlepšení individuálních dovedností jednotlivých hráčů v době letních prázdnin, pod vedením zkušených trenérů z České republiky a Srbska. Kemp je určený pro hráče basketbalu ročníku 2000 a mladší, účastní se přitom nejen hráči a hráčky České republiky a Slovenska, ale také ze srbského města Kragujevac. Se srbským Šumadijským okruhem, jehož je město Kragujevac centrem, pojí Jihomoravský kraj dlouholeté přátelské vztahy a úzká spolupráce.

X. ročník kempu se koná za podpory Jihomoravského kraje a ve spolupráci basketbalového oddílu TJ Jiskra Kyjov, Moravského spolku TYGŘI Brno a města Kragujevac.

Podrobné informace o kempu naleznou zájemci zde: http://www.yu-basket-camp.cz/ .