Aplikace pro Německý spolkový sněm, kterou v březnu minulého roku vydala česká vývojářská firma Ackee, získala ocenění na mezinárodní soutěži pořádané uznávanou německou organizací German Design Council. Německá odborná veřejnost tak práci českých vývojářů ocenila již podruhé.

Aplikace Deutscher Bundestag od Ackee zvítězila v kategorii Digitální řešení a aplikace (Excellence in Brand Strategy and Creation – Brand Communication – Digital solutions & Apps) v soutěži German Brand Award pořádané pod záštitou German Design Council“Máme velkou radost, že design naší aplikace kromě samotných uživatelů ocenila i německá odborná veřejnost – obzvlášť když jde o mezinárodně uznávanou instituci s tak dlouhou tradicí,” komentuje úspěch Ackee v soutěži Head of Design Roman Gordienko. German Brand Award je po loňské Annual Multimedia Award již druhé ocenění, které agentura za aplikaci pro Bundestag obdržela.

German Brand Award v letošním roce posuzovala 1 200 přihlášek ze 14 zemí. Čeští designéři z Ackee aplikaci tentokrát představili ve speciálním videu. Odborná porota, kterou tvoří nezávislí experti napříč obory, v uvedené kategorii ocenila špičkový výkon 22 vyvolených (nejsilnější kampaně, koncepty a strategie v branži) v rámci jednotlivých disciplín. Rozhodující roli při hodnocení projektů a značek hrála kritéria, jako je kvalita provedení z hlediska designu, odlišení od konkurence, relevance k cílové skupině, ale také udržitelnost, míra inovace a další.

German Design Council (Rat für Formgebung), jenž soutěž pořádá, je nezávislý orgán, který vznikl na podnět německého parlamentu a za podpory německého průmyslu již v roce 1953. Úkolem této instituce je posilovat společenské povědomí o designu a podporovat značky ve všech aspektech jejich vývoje. Už téměř 70 let tato organizace pomáhá posilovat roli designu a inovací jako ekonomického faktoru v Německu i na mezinárodní scéně.

Německý spolkový sněm spustil aplikaci Deutscher Bundestag od Ackee v březnu 2019 poté, co firma zvítězila v celoevropském výběrovém řízení. Zcela nová aplikace pro zhruba 850 000 uživatelů nahradila předchozí verzi z roku 2010, která již neodpovídala technologickým požadavkům. Současná aplikace poskytuje uživatelům lepší přehled o veškerém dění v Bundestagu a napomáhá bojovat proti fake news.

Fotka od Pete Linforth z Pixabay